reklam
reklam
DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.195.246-1.725
reklam

Üniversite öğrencileri doğa için kolları sıvadı, çöp topladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Üniversite öğrencileri doğa için kolları sıvadı, çöp topladı
reklam

Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Kastamonu Belediyesi işbirliğiyle çevre yoluna atılan çöpleri toplayarak geri dönüşüm merkezine gönderdi.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi 4. sınıf öğrencileri Halit Köroğlu, Sevil Türk, Yakup Görkem Akan, Muhammet Ali Karagül ve Emre Akca, Dr. Öğretim Üyesi İlknur Kılınç tarafından verilen Sosyal Sorumluluk Kampanyaları dersi çerçevesinde, “Temiz Doğa Temiz Gelecek” adında sosyal sorumluluk projesi hazırladı. Kastamonu Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen proje çerçevesinde, 10 öğrenci ve 10 Kastamonu Belediye Başkanlığı personeli birlikte Kastamonu’nun çevre yolu mevkilerinde çevre temizliği yaptı. Toplanan atıklar, cam, kağıt, metal ve plastik olarak ayrıştırılmasının ardından geri dönüşüm merkezine gönderildi.

Proje çerçevesinde sokak hayvanları da unutulmadı. Öğrenciler farkındalık oluşturmak amacıyla belirli noktalara mama ve su bıraktı.

 

“Böyle bir projenin içerisinde yer aldığımız için çok mutluyuz”

Amaçlarının farkınalık oluşturmak olduğunu kaydeden Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Emre Akca, “Çevre kirliliği için farkındalık oluşturmak adına böyle bir proje yapmak istedik. Projemizi amacımız doğrultusunda bir aksaklık olmadan başarılı şekilde gerçekleştirdik. Böyle bir projenin içerisinde yer aldığımız için çok mutluyuz. Başta belediye personeli ağabeylerim ve arkadaşlarım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

reklam