reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Steven Spielberg popüler filme övgüler yağdırdı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Steven Spielberg popüler filme övgüler yağdırdı
reklam

Yönetmen Denis Villeneuve’nin ilki 2019’da ikincisi 2024’te gösterime giren bilim kurgu serisi “Dune: Çöl Gezegeni” hem gişede büyük başarılar elde etti hem de işlenişi ve dramatik yapısıyla eleştirmenlerin takdirini kazandı. 

Sinematik becerisiyle hasılat rekoru kıran yeni film, şimdi Hollywood’un en başarılı yönetmenlerinden biri tarafından saygıyla karşılanıyor.

77 yaşındaki ABD’li yönetmen Steven Spielberg geçtiğimiz günlerde verdiği yeni bir röportajda “Dune: İkinci Bölüm”ü “görsel bir destan” olarak ilan etti ve filmi “şimdiye kadar izlediği en parlak bilim kurgu filmlerinden biri” olarak nitelendirdi.

Spielberg, gişe canavarı filmdeki en sevdiği sahnenin, Paul Atreides’i canlandıran Timothée Chalamet’in kum solucanına binmesini izlemek olduğunu söyledi.

Kum solucanları sahnesi hakkında da konuşan Spielberg, Villeneuve’e hitaben, “Bu şimdiye kadar gördüğüm en harika şeylerden biri. Çölü sıvı gibi gösterdiniz.” diye ekledi.

DÜNYA ÇAPINDA 570 MİLYON DOLAR HASILAT

Spielberg ayrıca her iki “Dune” filmini de yöneten Denis Villeneuve’e övgüler yağdırdı ve Villeneuve’ün adının “inanılmaz ve benzersiz dünyalar inşa eden bilim kurgu film yapımcıları” listesine ekleneceğini söyledi.

“Dune: Çöl Gezegeni İkinci Bölüm”, açılış haftasonunda 82,5 milyon dolar hasılat elde ederek, 82,4 milyon dolar hasılat yapan Oppenheimer’ı geride bıraktı.

Film vizyona girdiği günden bu yana ABD’de yaklaşık 240 milyon dolar, dünya çapında ise 570 milyon dolar hasılat elde etti.

Filmde başrolü canlandıran Timothée Chalamet’e, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Florence Pugh ve Dave Bautista gibi ünlü isimler de eşlik ediyor.

reklam

YORUM YAP