reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hayat Oyunundan Sahneler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hayat Oyunundan Sahneler
reklam

Dünyaya ağlayarak geldiğimizde başlar, yeni bir sahne ve hayat oyunu. Ağlamak aslında bilinmezliğe açılan kapının kederle gözyaşına ve hıçkırığa dönüşmüş halidir.
Günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları kovalar ve hayat oyununda hep yeni sahneler olur. Bizler perde açıp kapayan oyuncular olarak ömrümüzü tamamlarız.
Kastamonu Beyaz Haber de, hayat oyununun yeni bir sahnesine, ömürden, zaman dilimine, perdesini açmasıyla başlamıştır. Bizler bu hayat oyununun oyuncuları olarak, Hak’ın kurallarına göre oynamaya ve perdenin açılıp kapanmasına vesile olmaya talibiz.
Hak’ın haklının, garibin mazlumun yanında yer almak bu hayat oyununda, onlarında bir yerinin olduğunu bilmek, bizim perde açıp kapamadaki rolümüz olacak. Zulmedenlerin, adaletsizliğe çanak tutanların, haksızlığa göz yumanların çok olduğu günümüz hayat oyununda, bizler perdeleri açıp kapamayarak, bu oyunların bozucusu, Hak ve adalet noktasında yeni sahne kurucusu olarak yerimizi sabitleştireceğiz.
2023 Türkiye’sinde çocuklarımıza bırakacağımız hayat sahnesinin en güzel enstrümanlarla geleceğe şaşalı bir ritim olarak aktarılması ve perdelerin bu şevkle açılıp kapanmasını kendimize bir görev olarak atledeceğiz.
Zaman zaman ara verdiğimiz bu sahnede uzun soluklu olduğunu düşündüğümüz bir sürecin ilk perdesini açmış bulunuyoruz. Bu sahnede dik durup diklenmemek ana kaidemiz olacaktır.
Dünyanın yeni bir sürece girdiği günümüzde Ülkemize düşen görevin bilincinde ve farkındayız. Bununla birlikte ülkemizin üzerine düşen bu sorumluluk sahnesinin en özel perdesini, yeni dönemde, Kastamonu’nun ortaya koyacağının da düşüncesindeyiz. Çünkü bu şehir kurtuluş savaşında işgal edilmediği halde en fazla şehit veren bir vatan parçasıdır.
Tabii ki bu ülkede sahnelenecek bir oyunda başrol oyuncusu şehitler ve evliyalar diyarı Kastamonu’muz olacaktır. Bunu sağlamak ta yeni dönemin milletvekillerine ve Kastamonu’nun akil kişilerine düşmektedir. Bizde bu yolda Kastamonu’muz için taşın altına elini koyanlardan olacağız.
Sorunları ve sorumlulukları biliyoruz. Bir çok alanda, geçmiş dönemlerde hedef olarak konulan gelişmişlik seviyesinin gerisinde olduğumuzu farkındayız. Özellikle sanayide ve sağlıkta bölgenin lideri olmak için ortaya konulan hedeflerin gerisine düştüğümüzü biliyoruz. ,
Bu yeni dönemde Kastamonu’ya yapılacak her türlü katkının yanında ve arkasında olacağımız aşikârdır. Bizler Kastamonu’da ortaya konan sahnenin takipçileri ve çözümler üreten kısmında perde açıp perde kapatanlardan olacağız. Bu inançla Kastamonu’muza gazetemizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Selam ve dua ile

reklam

YORUM YAP