reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Dağ’dan Kemeraltı çıkarması… Hem gülümsetti hem duygulandırdı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dağ’dan Kemeraltı çıkarması… Hem gülümsetti hem duygulandırdı
reklam

Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ancak kazanamayan Hamza Dağ, teşekkür turuna çıktı. Dağ, seçimlerin ardından önce Karşıyaka Çarşı’da esnafı ziyaret etmişti. Kemeraltı Hisarönü Camiinde Cuma namazını kılan Dağ, Kemeraltı’nda esnafla bir araya geldi.

ESNAFTAN “HELAL OLSUN” ALKIŞI

Konak Belediye Başkan Adayı olan İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın da Hamza Dağ’a eşlik ettiği Kemeraltı ziyaretinde kimi zaman duygusal kimi zaman da bol kahkahalı anlar yaşandı. Dağ ve Çankırı’yı yanında gören esnaf ilk olarak “Helal olsun, seçimi kazanamadınız ama yine buradasınız” diyerek Dağ ve Çankırı’yı alkışladı.

“DURMAK YOK”

Vatandaşlar Dağ ve Çankırı’nın elini sıkarak bolca fotoğraf çektirdi. Bir vatandaş Dağ’a “Durmak yok” derken, Dağ ise “Kesinlikle durmak yok” yanıtını verdi.

“İNŞALLAH ‘HAMZA DAĞ’ GİBİ OLUR”

Bir anne çocuğunun adının da Hamza olduğunu söyleyerek “İnşallah Hamza Dağ gibi olur’ diyorum hep” dedi. Hamza Dağ ise çocuğu severek, “Bana da benziyor” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÜZÜLÜYORUM”

Kemeraltı’nı ziyaret eden bir kadın ise “İzmir için üzülüyorum. Diyorlar ya teneke koysanız kazanır diye… Çok üzülüyorum” dedi. Dağ ve Çankırı ise “Üzülmeyin, zamanı vardır” diye konuştu.

ÇANKIRI: “BİZ ORTAYA SAMİMİYETİMİZİ KOYDUK”

Vatandaşlar Dağ’a “Sizi seviyoruz” diyerek, Dağ’ın elini sıktı. Dağ ise, “Sevmek ayrı oy vermek ayrı” dedi. Vatandaşlar “Seveniniz çok, sizi seviyoruz ve her gittiğimiz yerde insanların sizi nasıl sevdiğini dinliyoruz ama ekonomi ve emekli maaşları sebebiyle böyle oldu. Yine buradasınız, bu çok güzel, sizi gördüğümüze çok memnunuz” yanıtını verdi. Ceyda Bölünmez Çankırı ise, “Biz siyaset yapmadık, samimiyetimizi ortaya koyduk. Bizden başkasını görmediniz, seçilenleri de şimdi göremeyeceksiniz, çıkmazlar ki… Yüzleri yok çıkmaya” dedi.

BİZİ KURDA KUŞA YEM ETTİNİZ”

Başka bir vatandaş ise Hamza Dağ’ı karşısında görünce önce sarıldı sonra da, “Kurda kuşa yem ettiniz bizi, siz etmediniz gerçi de” ifadelerini kullandı… Gözleri dolan vatandaşa sarılan Hamza Dağ, “Çok çalıştık, biz üstümüze düşeni yaptık, her şeyin hayırlısı” diye konuştu.

30 YILLIK CHP’LİYİM AMA SANA OY VERDİM”

CHP’li olduğunu dile getiren bir vatandaş, “30 yıldır CHP’liyim, bu seçimde sana oy verdim ama olmadı” dedi. Hamza Dağ ise “Biz buradayız, devam ediyoruz” yanıtını verdi.

“HAMZA DAĞ” SLOGANI ATTI

Küçük bir çocuk ise “Hamza Dağ” sloganları atarak Dağ’a sarıldı. Dağ, çocuğu kucağına alarak, “Hamza Dağ kurban olsun sana” dedi. O sırada yoldan geçen turistlere “Hello, welcome” diye seslenen Dağ ve turistler arasında gülümseten anlar yaşandı.

ÇİÇEK VERDİLER

Çiçekçiler Hamza Dağ’a çiçek verdi. Alışveriş yapan vatandaş ise “Ne olur devam” dedi. Hamza Dağ ise “Kemeraltında’yız tabi ki devam, yok bizde öyle” ifadelerini kullandı. Dağ ve Çankırı’nın yaklaşık 4 saat süren Kemeraltı esnaf ziyaretinde yüzlerce vatandaş genç siyasetçilerle fotoğraf çektirdi, tokalaştı. Dağ ve Çankırı esnaf ziyaretini Konak Meydanı saat kulesi önünde sonlandırdı.

reklam

YORUM YAP