reklam
reklam
DOLAR32,4315% 0.18
EURO34,5782% 0.22
STERLIN40,5457% 0.35
FRANG35,5967% 0.53
ALTIN2.484,38% 1,87
BITCOIN2.087.081-4.574
reklam

Araştırmacıların proje geliştirmesine katkı sağlayacak projenin 3’üncü dönemi başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Araştırmacıların proje geliştirmesine katkı sağlayacak projenin 3’üncü dönemi başladı
reklam

Kastamonu Üniversitesi’nde akademisyen ve araştırmacıların projelerini daha etkin şekilde tasarlama ve sunmalarına katkı sağlayacak. “Projelerinizi Beraber Yazıyoruz” projesinin üçüncü dönemi başladı.
Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Proje Destek Ofisi (PRODO), akademisyenlerin ve araştırmacıların projelerini daha etkin bir şekilde hazırlamalarını sağlayan “Projelerinizi Beraber Yazıyoruz” programının üçüncü dönemine başladı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu destek programlarına ve Ulusal Ajans KA proje başvurularına yönelik proje yazma eğitimlerini kapsayan program çerçevesinde, katılımcılara, projelerini daha etkin bir şekilde planlama, tasarlama ve sunma konusunda yardımcı olunacak.
Program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Yavuz Unat, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Nuray Emin ve Türk Dili Bölümü’nden Öğr. Gör. Harun İlçioğlu tarafından verilen eğitimlerle başladı.Farklı alanlardan deneyimli akademisyenler tarafından verilen eğitimlerle katılımcılar, kendi alanlarına uygun özelleştirilmiş eğitimler alarak projelerini daha etkin bir şekilde planlayıp sunma becerilerini geliştiriyor.
Program, akademisyenlerin ve araştırmacıların ulusal ve uluslararası düzeyde daha rekabetçi projeler geliştirebilmelerine katkı sağlamayı hedeflerken, aynı zamanda üniversitenin araştırma potansiyelini artırmayı ve bilimsel çalışmaların kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.

reklam